نور و تاثیرات آن در غرفه سازی

نور و تاثیرات آن در غرفه سازی

یکی از اصول ونکات مهم در طراحی غرفه نمایشگاه نور پردازی غرفه نمایشگاه می باشد که نیازمند دانش و خلاقیت زیادی است.نورپردازی مناسب غرفه نمایشگاه می تواند باعث جذابیت بیشتر غرفه و در نتیجه جذب مخاطب بیشتر در غرفه نمایشگاه شود.

هنگام طراحی غرفه باید به این نکته توجه کنید که غرفه نمایشگاه با چه کاربری قرار است طراحی و ساخته شود و چه محصولی قرار در غرفه به نمایش درآید.و با توجه به این نکات تصمیم بگیرید که چه نوع نورپردازی با محصول و محیط غرفه سازگارتر است ، به طور مثال فضای تیره باشد با نور ملایم و نورپردازی متمرکز روی محصولی خاص یا فضای روشن با شدت نور زیاد.

-شدت نور در غرفه سازی نمایشگاه

نورپردازی غرفه نمایشگاه باید به گونه ای باشد که همه جای غرفه از حداقل نور استاندارد برخوردار باشد و بعد برای جذابیت غرفه و بسته به طرح طراح غرفه در بعضی از نقاط نور بیشتر نسبت به نقاط دیگر داشته باشد تا کنتراست ایجاد شده از یکنواختی در غرفه جلوگیری کند.

-نورهای رنگی در غرفه سازی نمایشگاه

برای ایجاد جذابیت در طرح غرفه نمایشگاه می توان از نورهای رنگی برای تزیین غرفه و غرفه آرایی استفاده کرد . تعداد این نورهای رنگی نباید بیشتر از 2 یا 3 رنگ شود که باعث شلوغی و سردرگمی در طرح می شود.

-منابع نوری مختلف در غرفه سازی نمایشگاه

برای ایجاد تنوع در نور پردازی غرفه نمایشگاه می توانید از انواع منابع نوری و لامپ های مختف استفاده کنید