زیبایی در غرفه سازی

زیبایی در غرفه سازی

همانطور که میدانید ملاک و معیار کاملا مشخصی برای زشت و زیبا بودن وجود ندارد، اما در عین حال یک طراح غرفه هنگام طراحی و خلق یک اثر باید اصول زیبایی شناسی را بدان و تمامی تناسبات در اندازه ها ، رنگ ، نور و … را رعایت کند تا هر طرح غرفه با ایده ای خاص برای چشم مخاطب غرفه جذاب باشد و در ذهن او ماندگار.

اندازه و موقعیت غرفه

یکی از عوامل مهم در طراحی غرفه که به تنهایی می تواند نقش بسیار زیادی را در طراحی زیبا و مناسب غرفه ایفا کند، اندازه و موقعیت غرفه می باشد. هرچه اندازه غرفه بزرگتر باشد و از هر چهار طرف دارای دید مناسب باشد دست طراح غرفه در غرفه آرایی بازتر است و می تواند فضاهای بهتری را برای جذب مخاطب غرفه خلق کند.

طراحی بر اساس نیاز های غرفه دار

یکی دیگر از عوامل مهم در مشخص کردن نوع طرح غرفه توجه به نیازهای غرفه دار می باشد . پیش از شروع کار طراحی توسط طراح ، غرفه دار باید مشخص کند که به چه فضاهایی نیاز دارد ، حال و هوای فضای کار چگونه باشد ، چه محصولاتی برای ارائه دارد ، مشخص کند که مراجعین او به غرفه از چه گروه افرادی هستند و در کل تمام جزییات را به صورت کامل به طراح منتقل کند ، سلیقه شخصی خود را با طراح در میان بگذارد و در نهایت بدون دخالت مستقیم در کار طراحی غرفه به طراح این اجازه را بدهد تا با آزادی کامل طبق سلیقه و خواسته های غرفه دار طراحی کند.